Reeves, Councillors, Administrators

LOCAL IMPROVEMENT DISTRICT (L.I.D.)
J. McQUIRE DIV III 1910-1911
L. BILLMEYER DIV IV 1910-1912
O.H. NELSON DIV V 1910-1912
P.J. VONDERLOH DIV VI 1910-1911
F. ANSTTET DIV III 1911-1911
W. WEEKS DIV I 1912-1912
J. DOWNEY DIV III 1912-1912
M. MEHR DIV VI 1912-1912
CHAIRMAN - APPOINTED BY COUNCIL
P.J. VONDERLOH 1910-1910
R. McQUIRE 1911-1911
J. ROACH 1911-1912
SECRETARY / TREASURER
ANTHONY ANSTTET 1910-1910
ALBERT ANSTTET 1911-1911
J.H. SHAKESPEARE 1912-1912


RURAL MUNICIPALITY

RM OF ROACH NO. 339 FEBRUARY 1913 - MARCH 1914
RM OF AYR NO. 339 MARCH 1914 - OCTOBER 1931
RM OF LEROY NO. 339 OCTOBER 1931 -
REEVES
1913 TO PRESENT
D. McCULLOCH 1913-1915
T.J. McQUIRE 1916-1918
W. WEEKS Sr. 1919-1920
C.W. KING 1921-1925
F.J. HARCOURT 1926-1930
G.T. CARTER 1931-1931
E. NEAL 1932-1932
F.J. HARCOURT 1933-1946
A.L. HAMILTON 1947-1947
W.C. CROWTER 1948-1952
E.T. FETTER 1953-1960
M. PAINTER 1961-1962
E.T. FETTER 1963-1968
A. FINDLING 1969-1974
H. VOLDEN 1975-1982
D.E. FETTER 1983-1990
G.N. McGRATH 1991-1998
L.O. SCHROEDER 1999-2000
G.N. McGRATH 2001-2016
C.J. BUHS 2016-
COUNCILLORS, DIVISION I
1913 TO PRESENT
W. WEEKS 1913-1915
A. BYERS 1916-1916
W. WEEKS 1917-1918
H.W. WILTSE 1919-1924
W. WEEKS 1925-1930
A. GEHL 1931-1932
T. TAYLOR 1933-1935
A. HAMILTON 1936-1936
H.C. ROSSITER 1937-1940
A. HAMILTON 1941-1946
E.T. FETTER 1947-1948
A.J. FETTER 1949-1954
W.G. ARNST 1955-1962
A. FINDLING 1963-1968
D.E. FETTER 1969-1979
G.C.J. FETTER 1980-1984
D. REINHARDT 1985-1998
D. JANSEN 1999-2006
C. AMENDT 2007-2016
C. BLOCK 2016-
COUNCILLORS, DIVISION II
1913 TO PRESENT
J. ROACH 1913-1913
G.T. KING 1914-1915
L. MORTON 1916-1921
A. PETERSON 1922-1925
W.C. CROWTER 1926-1933
N. DIETRICK 1934-1943
W.C. CROWTER 1944-1947
J.A. MERRIT 1948-1953
R. ELKE 1954-1957
W.J. BRAITENBACH 1958-1961
W.E. BONNEY 1962-1965
W. TORWALT 1965-1977
G.N. McGRATH 1978-1990
E.I. HENNING 1991-1996
W.S. WILDEMAN 1996-2009
H. BLOCK 2009-
COUNCILLORS, DIVISION III
1913 TO PRESENT
J. DOWNEY 1913-1916
I.J. KOSKI 1917-1924
S. MHUSK 1925-1929
C. PAPROSKI 1930-1932
A. TALLON 1933-1935
A. McEACHERN 1936-1942
J.E. MILLER 1943-1946
S. MHUSK 1947-1948
F. MEGER 1949-1952
J. SINNETT 1953-1978
J.M. BERNAUER 1979-1990
R.M. KOSKI 1991-1996
W.H. STANIEC 1997-2008
V. STANIEC 2009-2013
D. WILLIAMS 2013-
COUNCILLORS, DIVISION IV
1913 TO PRESENT
L. BILLMEYER 1913-1921
J. PITKA 1922-1927
H. HINDERKS 1928-1937
R.J. ZENTNER 1938-1944
E.F. MOLLE 1945-1949
P. WALERIUS 1950-1951
G. STOCKBRUGGER 1952-1977
H. MARTIN 1978-1981
L.D. STOCKBRUGGER 1981-1984
A.P. ZENTNER 1984-1993
J.G. KIRZINGER 1993-1993
H.R. MARTIN 1994-1997
C.J. BUHS 1998-2016
S. SKINNER 2017-
COUNCILLORS, DIVISION V
1913 TO PRESENT
J. SCHMITT 1913-1913
W.J. WILLICOTT 1914-1920
G.T. CARTER 1921-1928
W.J. WILLICOTT 1929-1932
W. MEEKER 1933-1937
A. McINTOSH 1938-1946
S.D. WEESE 1947-1947
C. SCHUELLER 1948-1950
A. HENNING 1951-1954
M. PAINTER 1955-1956
A. HENNING 1957-1959
G.E. CLASSEN 1959-1973
A.W. LUCHSINGER 1974-1980
C. HOGEMANN 1981-1998
C.J. MICHEL 1999-2016
T. MOLLENBECK 2016-
COUNCILLORS, DIVISION VI
1913 TO PRESENT
M. MEHR 1913-1913
T. HARDER 1914-1917
J. McEACHERN 1918-1927
J.M. LOEHR 1928-1933
J.C. KNAUS 1934-1937
J.M. LOEHR 1937-1939
J.A. HINZ 1940-1955
J.J. JANTZEN 1956-1966
L.A. HINZ 1966-1967
G.A. ROSS 1968-1977
J.H. KRAUS 1977-1997
A. MOORMAN 1998-
SECRETARY-TREASURER / ADMINISTRATOR
1913 TO PRESENT
J.H. SHAKESPEARE 1913-1927
J.F. SPICER 1928-1946
J.R. HARCOURT 1946-1978
J. PSOVSKY 1978-1987
J.M. (NOBLE) FEDAK 1987-2013
W. GOWDA 2013-